Zapraszamy do kontaktu.

Jeśli nie wiesz z kim skontaktować się w Twojej sprawie poproś o pomoc kontaktując się z naszym sekretariatem. Poniżej znajdziesz również listę pracowników wraz z danymi kontaktowymi oraz informacją o realizowanym projekcie.

Lokalizacja:

Toruńskie Centrum Usług Społecznych
Ul. Konopnickiej 13/1
87-100 Toruń

Godziny Pracy

Pon.: 7:30-15:30
Wt.: 7:30-16:00
Śr.-Czw.: 7:30-15:30
Pt.: 7:30-15:00
Sob.-Niedz.: Zamknięte

Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Społecznych

Dagmara Zielińska

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Karierę zawodową rozpoczęłam w 3 sektorze. Współpracowałam z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem. Wspierałam i tworzyłam podmioty ekonomii społecznej, zarówno  w Toruniu, jak i subregionie grudziądzkim.

Specjalizuję się w pozyskiwaniu dotacji, zarówno w programach europejskich, jak i krajowych. W swoich działaniach szukam nowych rozwiązań i innowacyjnego podejścia do problemu. Jestem współautorką innowacyjnych modeli wdrażających rozwiązania dla osób z zespołem otępiennym oraz osób z zaburzeniami psychicznymi.

Od 2015 r. jestem związana z Gminą Miasta Toruń, początkowo jako inspektor w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, następnie jako kierownik Działu Strategii i Programów Społecznych.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą bardzo energicznych 3- letnich bliźniąt. Kocham zwierzęta, a moim najwierniejszym przyjacielem jest 8-letni kundelek o wdzięcznym imieniu Baron. Po pracy układam LEGO DUPLO. Tworzę z ciastoliny, maluję palcami i to wszystko z najmłodszymi wolontariuszami TCUS – 3-letnimi bliźniętami 🙂

Psycholog, konsultant- koordynator Klubu Integracji Społecznej

Agata Murzyn

Moim głównym zadaniem w pracy jest koordynowanie projektów oraz realizacją konsultacji psychologicznych, warsztatów dla uczestników projektów.

Swoje działania realizuję w projekcie: Akademia Współpracy.

Poza pracą lubię spędzać aktywnie czas z rodziną oraz gotować. Jestem kobietą, żoną, mamą, przyjaciółką, koleżanką i te role lubię!

Pracownik socjalny - animator

Agata Sikorska

Psycholog

Aleksandra Seliga

Moja praca w TCUS polega przede wszystkim na świadczeniu poradnictwa psychologicznego i szerokorozumianego wsparcia dla uczestników projektu. Rozmowy z beneficjentami, które prowadzę mają na celu m.in. wzmocnienie poczucia własnej wartości, podjęcie pracy nad własnymi ograniczeniami i lepsze radzenie sobie z napotkanymi trudnościami w różnych sytuacjach życiowych. Staram się znaleźć czas i radę dla każdego z uczestników, który tego potrzebuje.

Swoje działania realizuję w projekcie: „Skuteczna aktywizacja – przyszłość rewelacja”

Po pracy spędzam czas z mężem i z moim kochanym królikiem. Najważniejsza jest dla mnie rodzina. W wolnych chwilach podróżuję, odpoczywam na łonie natury, uprawiam sport oraz oglądam ciekawe filmy i seriale. Jestem osobą ciepłą, wesołą i pozytywnie nastawioną do życia, które dostrzega dobre strony i różne możliwości nawet w sytuacjach, które wydają się być trudne i bez wyjścia.

Aspirant pracy socjalnej-animator

Anna Kaźmierczak

W pracy zajmuję się m.in. realizacją spotkań animacyjnych dla uczestników i otoczenia. Uczę szycia na maszynie, szydełkowania, makramy, decoupage-u, wykonywania kartek okolicznościowych. Organizuję również spotkania integracyjne dla uczestników projektu (rejs z Flisakami po Wiśle, wizyta w pracowni witraży, warsztaty, stolarskie itp.). Swoje działania realizuję w projekcie: „Toruńskie Centrum Aktywności Społeczno – Kulturalnej” 

Poza pracą lubię spędzać czas na spotkaniach z rodziną i przyjaciółmi. Interesuję się motosportem, w szczególności driftem.

Aspirant pracy socjalnej - animator

Anna Kolańska

W pracy zajmuję się organizacją czasu wolnego seniorów w Dziennych Domach Pobytu. 

Swoje działania realizuję w projekcie Aktywny Senior.

Po pracy chętnie jeżdżę na rowerze i czytam książki, szczególnym uczuciem darząc wszystkie autorstwa Irvina Yaloma.

Koordynator Indywidualnych Programów Społecznych

Anna Papis

Moja praca w TCUS polega przede wszystkim na obsłudze interesanta, przyjmowaniu i rozpatrywaniu wniosków składanych w związku z działaniami zbrojnymi na terenie Ukrainy, a także obsługa programów Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej i Opieka Wytchnieniowa.

Swoje działania realizuję w projekcie “Centrum Usług Społecznych w Gminie Miasta Toruń”

Poza pracą lubię układać puzzle, relaksować się przy dobrym serialu oraz aktywnie odpoczywać w ogrodzie.

Kierownik zespołu ds. realizacji zadań zleconych i kontroli

Anna Troczyńska

Przez wiele lat zajmowałam się zamówieniami publicznymi, następnie koordynacją projektów miękkich, współfinansowanych ze środków EFS. Właśnie wróciłam do pracy po urlopie rodzicielskim i przede mną nowe wyzwania.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą, która w wolnych chwilach uwielbia jeździć rowerem po trudnych terenach leśnych, a wieczorami chętnie sięgam po dobrą książkę.

Radca prawny

Daniel Krzywda

Moim głównym zadaniem w pracy jest obsługa i prowadzenie postępowań o udzielenie zamówienia publicznego realizowanych przez TCUS.

Po pracy chętnie podróżuję.

Inspektor

Dorota Bełkowska vel Kamińska

Moja praca w TCUS polega przede wszystkim na obsłudze zadań publicznych zlecanych organizacjom pozarządowych w ramach otwartych konkursów ofert ogłaszanych przez Prezydenta Miasta Torunia. 

Swoje działania realizuję w projekcie: Centrum Usług Społecznych w Gminie Miasta Toruń. 

Po pracy chętnie czytam książki.

Opiekun

Edyta Cedro

Terapeuta

Emilia Winiarska

Moim głównym zadaniem w pracy jest wsparcie uczestników projektu, poprzez wskazanie skutecznych metod, aby zmienić postępowanie lub zachowanie uczestnika.

Swoje działania realizuję w projekcie: „Postaw na rozwój!” Projekt skierowany jest do osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym zamieszkałych na terenie Gminy Miasta Toruń.

Po pracy chętnie spędzam czas z rodziną, przyjaciółmi. Lubię czytać książki, oglądać filmy, podróżować. Jestem osoba otwartą i lubię pracę z ludźmi.

Aspirant pracy socjalnej – animator

Ewelina Gruszczyńska

Moim głównym zadaniem w pracy jest rekrutacja uczestników projektu oraz realizacja określonych założeń wynikających z projektu.

Moja praca w TCUS polega przede wszystkim na przygotowywaniu sprawozdań, opisywaniu dokumentów finansowych, współpracy z zespołem projektu, działaniu w zakresie zamówień publicznych udzielanych w projekcie, przeprowadzanie i dokumentowanie rozeznań rynku.

Swoje działania realizuję w projekcie: „Aktywnie działamy!”, „Toruń po mojemu!”, „Akademia współpracy”

Po pracy chętnie spędzam czas z rodziną i znajomymi, lubię podróżować i jeździć na rowerze, interesuję się modą i sportem. Jestem zawsze uśmiechnięta i gotowa nieść pomoc innym ludziom.

Aspirant pracy socjalnej – animator

Ewelina Stawińska

Moim głównym zadaniem w pracy jest aktywizacja społeczna osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i ubóstwem. Moja praca w TCUS polega przede wszystkim na animacji społeczności lokalnej. Zajmuję się animacją czasu wolnego beneficjentów projektu i ich rodzin.

Swoje działania realizuję w projekcie: „Bank Inicjatyw Społecznych ” 

Po pracy chętnie spędzam czas z rodziną, lubię spacerować po lesie, interesuję się makramą, muzyką i medytacją. Jestem człowiekiem posiadającym marzenia

Kierownik zespołu do spraw realizacji projektów dla seniorów i rodzin

Halina Jankowska

Moim głównym zadaniem w pracy jest koordynowanie działaniami skierowanymi do seniorów oraz rodzin z dziećmi z problemami opiekuńczo – wychowawczymi.

Zajmuję się przede wszystkim nadzorowaniem, rozliczaniem oraz organizowaniem wsparcia w ramach poniższych projektów współfinansowanych ze środków unijnych: „Aktywny senior”,  „Wspólnie działamy, Toruń zmieniamy!”, „PROaktywni”, „Rodzina w Centrum 3″, Razem możemy więcej!”. Po pracy chętnie spędzam czas na świeżym powietrzu, lubię wycieczki rowerowe, biwaki przy ognisku z rodziną oraz spływy kajakowe. Lubię również poświęcić czas na interesującą książką. Nie mam ulubionego gatunku, wybieram książkę w zależności od nastroju.

Organizator usług społecznych

Inga Katlewska-Kościecha

Moim głównym zadaniem w pracy jest organizacja usług społecznych

Swoje działania realizuję w projekcie: „Centrum Usług Społecznych w Gminie Miasta Toruń” 

Po pracy chętnie czytam książki, gotuję i podróżuję.

Koordynator Indywidualnych Programów Społecznych

Jadwiga Galus

Moim głównym zadaniem w pracy jest obsługa klientów w zakresie szeroko rozumianej pracy socjalnej.  Moja praca w TCUS polega przede wszystkim na informowaniu zainteresowanych klientów o dostępnych usługach społecznych i instytucjach pomocowych działających na terenie Miasta Torunia, realizowaniu projektu dot. wsparcia seniorów tzw. „bransoletki życia” oraz przyjmowaniu wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy. Pomagam w wypełnianiu niezbędnej dokumentacji. 

Swoje działania realizuję w projekcie: „Kujawsko – Pomorska Teleopieka”.

Po pracy chętnie spaceruję z moim psem oraz czytam książki, lubię spotykać się z rodziną i przyjaciółmi, pisać wiersze i opowiadania oraz działać w wolontariacie. Interesuję się wszystkim co jest związane z jeżami. Jestem umiarkowaną optymistką.

Specjalista ds. rozliczeń

Jarosław Ważny

W pracy zajmuję się zagadnieniami z szeroko rozumianego zakresu finansów, a także wspomagam koleżanki i kolegów wiedzą z zakresu rachunkowości, IT oraz pomagam zapanować nad gromadzonymi danymi.

Po pracy zajmuję się… swoim prywatnym życiem.

Koordynator Indywidualnych Programów Społecznych

Karolina Gołębiewska

Moim głównym zadaniem w pracy jest obsługa klientów w zakresie szeroko rozumianej pracy socjalnej. Moja praca w TCUS polega przede wszystkim na przyjmowaniu wniosków o świadczenie pieniężne za zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy, obsługą projektu dla seniorów „Kujawsko – Pomorska Teleopieka”, udzielaniem informacji dotyczących usług społecznych działających na terenie Torunia. Zajmuję się bezpośrednią obsługą mieszkańców Torunia, dokumentacją i obsługą telefoniczną.

Swoje działania realizuję w projekcie: „Kujawsko – Pomorska Teleopieka”

Po pracy chętnie słucham muzyki i poszukuje ciekawych miejsc, które warto zobaczyć.

Poza pracą lubię podróżować, uczęszczać na wydarzenia kulturalne i społeczne, bawić się na koncertach i tańczyć. Interesuję się muzyką, sztuką współczesną i psychologią.

Jestem osobą wesołą i chętną do pomocy.

Aspirant pracy socjalnej - animator

Karolina Gramza

Terapeuta

Katarzyna Krystkowiak

Opiekun

Katarzyna Lewandowska

Koordynator Indywidualnych Programów Społecznych

Katarzyna Mroczkowska

Moim głównym zadaniem w pracy jest obsługa i wsparcie mieszkańców Torunia w poszukiwaniu indywidualnych rozwiązań zgłaszanych spraw. Pomagam wypełniać różnego rodzaju dokumentację, przyjmuję wnioski.

Zajmuję się obsługą projektu “Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” i “Opieka Wytchnieniowa”, gdzie realizuję założenia wynikające z programu.

Poza tym wydaję Toruńskie Karty Seniora i Toruńskie Karty Osoby z Niepełnosprawnością oraz przyjmuję wnioski o świadczenie pieniężne za zakwaterowanie i wyżywienie obywateli Ukrainy.

Terapeuta

Magdalena Grabowska

Konsultant

Marcin Nowak

Moim głównym zadaniem w pracy jest obsługa komputera, odbieranie telefonów i “załatwianie spraw niemożliwych”.

Swoje działania realizuję w projektach: Toruń po mojemu, Aktywnie działamy!, Akademia Współpracy, Bank Inicjatyw Społecznych.

Interesuję się archeologią, konserwacją zabytków archeologicznych, ręczną obróbką drewna i sztuką.

Specjalista pracy z rodziną

Marta Jenczewska

Psycholog

Monika Kaźmierczak

Moim głównym zadaniem w pracy jest praca z ludźmi w różnych kontekstach: poradniczym, terapeutycznym, interwencyjnym. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji. Prowadząc psychoterapię pracuję w nurcie systemowym.

Swoje działania realizuję w projekcie: Postaw na rozwój i Akademia Współpracy.

Po pracy chętnie rysuję, haftuję, szydełkuję, ozdabiam świat i ludzi 🙂

Interesuję się szeroko pojmowanym zdrowiem, zarówno w kontekście funkcjonowania psychicznego, jak i fizycznego, dobrostanem, dbaniem o siebie, zdrowym żywieniem.

Jestem mamą, żoną, fajną kobietą.

Opiekun

Monika Szwedkowicz

Konsultant

Natalia Gruszczyńska

Aspirant pracy socjalnej – animator

Natalia Misiak

Moim głównym zadaniem w pracy jest realizacja działań aktywizujących i wspierających w ramach projektu pn. „Bank Inicjatyw Społecznych”

W pracy zajmuję się prowadzeniem animacji zarówno dla Uczestników Projektu jak i ich otoczenia, organizowaniem spotkań lokalnych i integracyjnych, przeprowadzaniem rekrutacji osób chętnych do udziału w projekcie oraz ewidencjonowanie uczestników projektu, w tym prowadzenie dokumentacji wsparcia i ewaluacji.

Swoje działania realizuję w projekcie: „Bank Inicjatyw Społecznych”

Po pracy chętnie spędzam czas z najbliższymi. Lubię brać udział w koncertach, wystawach oraz chodzić do kina. Interesuję się muzyką, sztuką, podróżami, książkami, kinematografią oraz wszelkimi pracami DIY. 

Jestem kreatywna i ambitna. 

Konsultant

Patrycja Kesler

W pracy zajmuje się wdrażaniem różnych form aktywizacji społecznej i zawodowej dla osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Swoje działania realizuję w projekcie: „Toruń po mojemu!”.

Poza pracą lubię aktywnie spędzać czas ze swoimi najbliższymi.

Organizator Społeczności Lokalnej

Patrycja Skrzynecka

W pracy zajmuję się kontakt z osobami i podmiotami zaangażowanymi w realizację zadań w Toruńskim Klubie dla Rodzin, pomoc osobom niesamodzielnym, niepełnosprawnym, organizowanie wsparcia, w tym m in. spotkań w celu wymiany informacji i doświadczeń podmiotów i osób zagrożonych w pracę w środowisku, współpraca z osobami zaangażowanymi w realizację wsparcia w ramach Toruńskiego Klubu dla Rodzin w tym m in. doradcami, terapeutami, pracownikami socjalnymi, psychologami, analiza potrzeb uczestników projektu. Bezpośredni nadzór  nad działaniami w Toruńskim Klubie dla Rodzin. Współpraca i kontakt z lokalnymi podmiotami i organizacjami.

Swoje działania realizuję w projekcie: „Wspólnie działamy, Toruń zmieniamy” 

Po pracy chętnie spędzam czas z bliskimi.

Koordynator projektu

Sara Jakubowska

Moim głównym zadaniem w pracy jest zarządzanie  projektami oraz rozliczanie ich pod względem merytorycznym i finansowym.

Swoje działania realizuję w projektach: „Toruńskie Centrum Aktywności Społeczno – Kulturalnej”,  „Aktywnie działamy!”, „Akademia Współpracy”, „Toruń po mojemu!”, „Bank Inicjatyw Społecznych”. 

Po pracy chętnie chodzę na piesze wędrówki, lubię czytać książki i słuchać muzyki. Interesuję się również roślinami. 

Pedagog

Uliana Pemkovska

Moja praca w TCUS polega przede wszystkim na wsparcie pedagogicznym uczestników projektu, poradnictwie i prowadzeniu warsztatów społecznych.

Swoje działania realizuję w projekcie „Akademia współpracy”.

Po pracy chętnie zajmuję się uczeniem języków obcych, poznawaniem kultury i historii Polski. Lubię ciekawe rozmowy.

Skip to content